ecovisio neu black green3

[EXPIRAT] Coordonator IarmarEco 2019

IarmarEco Job Ad Photo

IarmarEco - Iarmarocul Oportunităților Ecologice și al Antreprenoriatului Social - este un eveniment socio-cultural ce unește principalii actori din lumea ecologică și socială a Moldovei, precum și participanți din Ucraina, România și alte țări din regiune. Anul acesta, IarmarEco va avea loc în luna octombrie. Mai multe informații găsiți aici: iarmareco.md

În ultimii ani, volumul și diversitatea activităților noastre au crescut considerabil și acum, pentru a ne consolida echipa și pentru a asigura organizarea și desfășurarea cu succes a evenimentului, cautăm o persoană care va îndeplini rolul de coordonator IarmarEco pentru perioada mai-octombrie 2019.

Responsabilitățile de bază ale coordonatorului vor fi:

  • Elaborarea conceptului evenimentului împreună cu echipa EcoVisio/IarmarEco
  • Coordonarea echipei de lucru (ca. 3-5 oameni)
  • Căutarea spațiului pentru expoziție și ateliere
  • Cercetarea si analiza domeniilor legate de tema iarmarocului
  • Căutarea și negocierea cu partenerii și sponsorii
  • Atragerea unor potențiali expozanți, selecția în baza aplicațiilor primite, actualizarea bazei de date
  • Atragerea vizitatorilor la eveniment
  • Lucrul cu bugetul evenimentului și centralizarea documentelor pentru contabilitate
  • Achiziționarea materialelor necesare și lucrul cu contractorii: tipografii, designeri, închirierea tehnicii, furchet etc.
  • Prelucrarea materialelor promoționale, comunicarea cu presa, contactarea reprezentanților mass-media pentru a promova evenimentul
  • Planificarea activităților în cadrul evenimentului (uneori activități paralele)
  • Gestionarea tuturor întrebărilor referitoare la pregătirea și implementarea expoziției
  • Analiza eficienței lucrului efectuat și raportarea rezultatelor.

Cerințele de bază:

  • Experiență în organizarea expozițiilor, conferințelor sau a altor evenimente de PR
  • Experiență în coordonarea proiectelor
  • Abilități excelente de comunicare și negociere în limbile română și rusă
  • Capacități de multi-tasking
  • Abilitate și dorință de lucru în echipă
  • Inițiativă proprie și capacitatea de a organiza timpul și structura lucrului în mod independent și eficient
  • Capacitatea de a gestiona responsabilitățile pentru atingerea de rezultate maxime în situații de presiune a timpului
  • Experiență în gestionarea bugetului, monitorizarea activităților, ținerea evidenței, elaborarea rapoartelor
  • Experiență de lucru cu presă
  • Abilități avansate de lucru cu programele Microsoft Office, Google (Drive, Docs, Sheets, Forms), Facebook și Viber
  • O abordare pozitivă și creativitatea sporită sunt apreciate

Ce oferim:

1. Angajarea oficială în poziție de coordonator IarmarEco pentru perioada: mai - octombrie 2019

2. Baza existentă

Lucrul dumneavoastră nu va începe de la zero. Echipa noastră are deja 6 ani de experiență cu IarmarEco și deținem o bază stabilă de:

  • Expozanții potențiali (participanți din anii 2013-2018 etc.)
  • Multe materiale grafice și texte gata-realizate și posibil de reactualizat
  • Buget stabilit pentru organizarea activităților

3. Echipa:

Noi formăm o echipă tânără, creativă și dinamică. Dispunem de o rețea bine dezvoltată locală, națională și internațională. Avem o abordare foarte cooperativă, suntem facilitatori de educație non-formală, ecologiști și activiști. Veți avea parte de multă susținere și încurajare din partea noastră. Unii membrii a echipei se vor implica nemijlocit în realizarea unor sarcini împreună cu d-vstră.

4. Remunerare:

Veți primi remunerarea adecvată pentru această fucție. Suma exactă va fi stabilită în cadrul discuției individuale, în baza planului de lucru stabilit împreună cu reprezentanții EcoVisio. Transmiterea onorariului la timp va depinde de îndeplinirea sarcinilor sus-menționate în modul cel mai calitativ și punctual.

5. Orarul de lucru:

Flexibil, cu posibilitatea unui orar stabilit de sine-stătător.

IMPORTANT: Căutăm o persoană cu EXPERIENȚĂ în ORGANIZAREA evenimentelor de acest gen, dispusă să-și asume TOATĂ responsabilitatea IMPLEMENTĂRII iarmarocului cu ajutorul unei echipe binevoitoare și experimentate, fiind nu doar participant în organizarea sa.

Mai multe detalii: bit.ly/CoordonatorIarmarEco

ANGAJARE:

Dacă credeți că acest post vi se potrivește, așteptăm cu drag aplicația dvstr. (CV și scurtă scrisoare de motivație) în limba română sau rusă, la următoarea adresa de e-mail: . Vă rugăm să indicați la Subiect: Coordonator IarmarEco 2019

Data-limită pentru aplicare aplicare este 15 APRILIE 2019

Întrebările pot fi adresate la aceeași adresă de email sau direct lui Maxim Pijevskii, director executiv EcoVisio, la numărul +373 79456612